La Liga
120

Barcelona golovima Suareza i Messija slavila u Villarrealu

Nogometaši Barcelone slavili su u Villarealu u okviru 15. kola La Lige rezultatom 2:0.

Prvu priliku na utakmici propustio je Pique već u petoj minuti kada je zatresao prečku, a s druge strane Ter Stegen je sjajno odbranio šut Soriana.

Do odlaska na odmor Soriano je imao još jednu dobru priliku, dok je Messi u dva navrata iz dobre pozicije bio neprecizan.

Argentinac je pola sata prije kraja meča promašio još jednu dobru priliku, a ubrzo je Villarreal ostao s igračem manje nakon isključenja Rabe.

Nastavljeni su napadi Barcelone. Suarez je prvo pogodio stativu, a još jednu šansu promašio je Messi.

Međutim, u 72. minuti Suarez je napokon postigao sjajan gol za vodstvo Barcelone.

Četiri minute kasnije Ter Stegen je odlično odbranio udarac Triguerosa, a kazna je uslijedila u 83. minuti kada je Messi odličnim udarcem postavio konačnih 2:0.

Barcelona je s dvanaestom pobjedom u sezoni ostala na liderskoj poziciji La Lige s pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Valenciju. Villarreal je zadržao svoju šesto mjesto.