Primera
0

Barca kiksala u gradskom derbiju

Lionel Messi (Foto: AFP)
Španski i evropski nogometni prvak Barcelona remizirala je 1-1 s gradskim rivalom Espanyolom u 18. kolu Primere, pa je zaostatak za Realom porastao na osjetnih pet bodova.

Pomalo neočekivano, Barcelona je povećala zaostatak za Realom u svom gradu, doduše na stadionu gradskog rivala Espanyola gdje nisu uspjeli doći do pobjede premda su vrlo dobro ušli u utakmicu. U 15. minuti je s desnog boka oštru loptu na vrh šesnaesterca uputio Dani Alves, a na nju je natrčao Fabregas i preciznim udarcem s nekih 14 do 15 metara glavom matirao domaćeg golmana za vodstvo Barcelone.

Međutim, kako je susret odmicao premoć gostiju u posjedu lopte nikako se nije pretvarala u povećanje vodstva, a onda je u 86. minuti Vasquez zaledio navijače, igrače i klupu Barcelone. Na ubačaj Thievyja s desne strane u petercu Barcelone ostao je potpuno sam, te u padu bez problema zakucao loptu u mrežu. Trener Barce Pep Guardiola u nevjerici je vrtio glavom vjerojatno zbrajajući koliko bi ovi bodovi na kraju mogli nedostajati.

Ipak, treba reći da je Barcelona teško oštećena u posljednjim trenucima utakmice kada je sudija Turienzo Alvarez propustio dosuditi očigledan kazneni udarac za goste. Naime, u 2. minuti sudačke nadoknade Messi je idealno na lijevoj strani uposlio Piquea koji iz punog trka šutira i pogađa vratnicu. Lopta se odbija do Pedra koji je uputio udarac, a loptu na putu u mrežu rukom zaustavlja jedan od braniča Espanyola. Sudija je ostao nijem, a u nastavku akcije je pokušao i Iniesta, ali je lopta otišla pored lijeve stative.

Primera, 18. kolo:

Espanyol – Barcelona 1-1 (Vasquez 86 / Fabregas 15) Getafe – Athletic Bilbao 0-0 Villareal – Valencia 2-2 (Ruben 14, Rodriguez 18 / Feghouli 41, Aduriz 87) Betis – Sporting Gijon 2-0 (Santa Cruz 23, Molina 90+1)

1.  Real Madrid 	17 	14 	1 	2 	61-16 	+45 	43

2.  Barcelona 	17 	11 5 	1 	51-9 	+42 	38

3.  Valencia 	17 	10 	4 	3 	28-18 	+10 	34

4.  Levante 	17 	9 	3 	5 	25-19 	+6 	30

5.  Osasuna 	17 	6 	8 	3 	21-28 	-7 	26

6.  Malaga 	17 	7 	4 	6 	20-22 	-2 	25

7. Sevilla 17 6 6 5 19-19 0 24
  8.  Espanyol 17 7 3 7 18-21 -3 24