Bundesliga
0

Ballack donio pobjedu Bayeru

Završena je prva utakmica 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva. Pred 18.000 gledatelja na Badenova-Stadionu Bayer Leverkusen savladao je domaći Freiburg s 1-0.

Odlučujući trenutak susreta dogodio se već u drugoj minuti kada je svoj premijerni ovosezonski gol zabio bivši kapetan "elfa" Michael Ballack. Učinio je to iz neposredne blizine nakon asistencije Manuela Friedricha.

U nastavku susreta Freiburg je bio opasnija momčad na travnjaku, ali nije uspijevao matirati golmana "apotekara" Bernda Lena.

Bayer je tako došao do pete ovosezonske pobjede, treće gostujuće, a s nova tri boda preskočio je barem privremeno Hoffenheim na osmom mjestu ljestvice. Freiburg je ostao prikovan za samo začelje s tek sedam bodova na kontu.