11

AZ Alkmaar pobijedio Shakhtar, Rijeka i Lyon remizirali

Rijeka - Lyon (Foto: AFP)
U okviru 4. kola grupne faze Evropske lige AZ Alkmaar pobijedio je Shakhtar i ostao na drugom mjestu tabele grupe L. Remi Lyona i Rijeke doprinio je da francuski tim zadrži vodeću poziciju na tabeli grupe I.

Rijeka - Lyon 1:1

U Rijeci je susret krenuo vrlo žestoko. U 11. minuti Riječani su imali odličnu akciju. Loptu je dočekao bh. reprezentativac Zoran Kvržić koji zdesna šalje na pet metara, gdje Benko u padu ne uspijeva pogoditi.

Lyonov Plea snašao se odlično nakon kornera u kaznenom prostoru i zatresao domaćinovu mrežu za vodstvo od 1:0.

No, kolo sreće se okree već u 20. minuti kada Kramarić izjednačava na 1:1 pucajući sa 25 metara. Imao je Kramarić sjajnu priliku i u 24. minuti kada je šutirao s pet metara, ali promašio je.

Po povratku s pauze Lyon je oštro krenuo i nekoliko puta zaprijetio protivničkoj mreži.

U 58. minuti u igru ulazi i drugi bh. fudbaler Mehmed Alispahić. Damir Zlomislić je ostao na klupi.

Susret je okončan rezultatom 1:1. Rijeka je ostala na posljednjem mjestu tabele grupe I, dok je Lyon osigurao 1. mjesto.

AZ Alkmaar - Shakhtar 1:0

Holandski tim oštro je krenuo od starta u napad protiv gostujućeg Shakhtara za kojeg igraju dva bh. fudbalera Nikola Vasiljević i Aldin Džidić.

AZ je žestoko zaprijetio u 13. minuti kada je Johannsson šutirao, ali golman uspijeva uhvatiti loptu.

Naš Vasiljević pokušao je u 30. minuti da zatrese mreže protivnika ali AZ-ov golman brani.

U 55. minuti konačno se zatresla mreža, ovaj put gostujućeg Shakhtara. Ortiz pogađa za vodstvo AZ-a od 1:0.

Pokušao je holandski tim povećati vodstvo, ali nije uspio. Utakmica je okončana rezultatom 1:0 u korist domaćina AZ Alkmaara koji je dospio na vrh tabele grupe L, a Shakhtar je ostao na 3. mjestu.