Le Championnat
0

Auxerre pobjedom do vrha tabele

Nogometaši Auxerrea zauzeli su vrh tabele u francuskom nogometnom prvenstvu, doduše s utakmicom više od Montpelliera i dvije od branitelja naslova Bordeauxa.

Tim dvjema ekipama još predstoji odigrati svoje susrete 29. kola, s time da Bordeauxu predstoji i odrađivanje jednog otkazanog dvoboja. Kako bilo, Auxerreovi nogometaši svoje su napravili pobjedom 2-1 protiv Le Mansa koji je preko pogotka Helstada u 89. minuti "stavio" bod u "džep".

Ipak, Pedretti je sve stigao okrenuti i pomoći Auxerreu da upiše petu pobjedu u posljednjih šest prvenstvenih ogleda. Prvi je gol na utakmici, u 25. minuti, postigao Jelen.

Lorient je u posljednje tri utakmice osvojio sedam bodova, no na gostovanju kod pretposljednjeg Boulognea ostao bez ičega. Bilo je 2-0 za domaćina koji je, prije ove utakmice, posljednju domaću prvenstvenu pobjedu proslavio 6. decembra (Lens 2-1).

Ogled Grenoblea i Monaca završio je bez pobjednika i golova.

Le Championnat, 29. kolo:

Auxerre - Le Mans 2-1 (Jelen 25, Pedretti 90 / Helstad 89) Boulogne - Lorient 2-0 (Marcq 13, Koscienly 52 - ag)

Rennes - Toulouse 4-1 (Hansson 31, Gyan 35, 46, Kembo-Ekoko 90+1 / Braaten 51) Nice - PSG 1-0 (Remy 79) Grenoble - Monaco 0-0 Saint-Etienne - Nancy 0-0