Le Championnat
0

Auxerre i PSG bez pobjednika

Nogometaši Auxerrea propustili su u posljednjoj utakmici 31. kola Le Championnata zasjesti na vrh prvenstvene ljestvice budući su na domaćem travnjaku remizirali s PSG-om 1-1.

Auxerreu je skok na prvo mjesto na ljestvici nosila pobjeda nad pariškim klubom, a na dobrom su putu bili već u 11. minuti kada je Daniel George Niculae zatresao mrežu za vodstvo 1-0.

Međutim, vodstvo domaćih nije dugo trajalo, pa je tako već pet minuta kasnije Younousse Sankhare zabio za izjednačenje i kasnije se pokazalo konačan rezultat utakmice.

Auxerre sada drži treće mjesto na ljestvici s 57 bodova, jednako koliko imaju i vodeći Lyon i drugoplasirani Montpellier, ali s lošijom gol razlikom. Aktualni prvak Bordeaux je na četvrtom mjestu s 56 bodova, ali i dvije utakmice manje.

Le Championnat, 31. kolo:

Auxerre – PSG 1-1 (Niculae 11 / Sankhare 16) Boulogne – Toulouse 1-1 (Kapo 36 / Braaten 88) Marseille – Lens 1-0 (Brandao 22)

1. Olympique Lyonnais 31 16 9 6 51-32 +19 57
  2. Montpellier SC 31 17 6 8 41-34 +7 57
  3. AJ Auxerre 31 16 9 6 31-25 +6 57
  4. FC Girondins de Bordeaux 29 17 5 7 47-25 +22 56
  5. Olympique de Marseille 29 16 8 5 51-30 +21 56
  6. LOSC Lille Métropole 31 16 6 9 56-33 +23 54
  7. Stade Rennais FC 31 14 7 10 46-31 +15 49
  8. FC Lorient 31 14 7 10 46-32 +14 49