0

Aubameyang opet odveo Gabon do pobjede

Sarajevo-x.com
S utakmice Tunis-Gabon (Foto: AFP)
Napadač francuskog St. Etiennea Pierre-Emerick Aubameyang svojim trećim pogotkom u tri utakmice osigurao je Gabonu prvo mjesto u grupi C na Afričkom Kupu nacija.

Nakon dramatične pobjede nad Marokom kojom su kolo prije kraja takmičenja po grupama osigurali jedno od dva mjesta u drugom krugu takmičenja, nogometaši Gabona u direktnom dvoboju za prvo mjesto u grupi svladali su Tunis 1-0, a strijelac pobjedonosnog pogotka u 62. minuti bio je Aubameyang kojem je to bio treći pogodak na turniru.

U drugoj utakmici 3. kola ove grupe Maroko je golom napadača Montpelliera Younesa Belhanda došao do utješne pobjede nad Nigerom od 1-0.

Svoje protivnike u četvrtfinalu Gabon i Tunis saznat će sutra nakon što budu odigrane utakmice zadnjeg kola u grupi D, u kojoj je otpisana jedino Bocvana, a za pozicije u nastavku takmičenja bore se Gana sa 6, te Gvineja i Mali s po 3 boda.