Pobijedili Niger
0

Afrički Kup nacija: Tunis do slavlja u 90. minuti

Niger - Tunis (Foto: AFP)
Nogometaši Tunisa su ostvarili i drugu pobjedu u grupi C Afričkog Kupa nacija, koje se održava u Ekvatorijalnoj Gvineji i Gabonu. Nakon Maroka su Tunižani bili bolji i od Nigera sa 2-1.

No, imali su trnoviti put do tog slavlja, budući da su pogodak vrijedan tri boda postigli u posljednjoj minuti. Strijelac za drugu 2-1 pobjedu na ovom takmičenju je bio Jemaa.

Inače, početak utakmice je bio vatren jer su dva pogotka postignuta u prvih deset minuta. Da su s pravom favoriti na papiru, igrači Tunisa su pokazali golom u 4. minuti (M'Sakni), no samo pet minuta kasnije je izjednačio Ngounou.

U nastavku utakmice je Tunis bio bolji, no tu su kvalitetniju predstavu naplatili tek u samoj završnici. Tunis još nije osigurao prolaz dalje, ali mogao bi to učiniti nakon večernjeg ogleda ove skupine u kojem se sastaju Maroko i domaćin Gabon.