La Liga
110

Atletico savladao Barcelonu, Carrasco odlučio derbi u Madridu

E. B.
Nogometaši Atletico Madrida su slavili u derbiju 10. kola španske La Lige protiv Barcelone rezultatom 1:0.

Barcelona je tokom većeg dijela utakmice na stadionu Wanda Metropolitano bila indisponirana i Jorgandžije su imale šansu slaviti i sa većom razlikom.

Gosti su prvi zaprijetili kada je u 3. minuti Dembele ubacio sa desne strane, a Griezmann šutira iz peterca preko prečke.

Nakon toga Atletico je najprije propustio dvije velike prilike preko Saula i Llorentea, a potom je u 45+3. minuti stigao do, ispostavit će se jedinog, pogotka na utakmici.

Correa je uputio loptu pred gol Barcelone, Ter Stegen je izašao na 40 metara od svog gola, Carrasco je stigao prije njega do lopte i prebacio mu je kroz noge i potom pogodio na prazan gol za 1:0.

U drugom poluvremenu golman domaće ekipe je dva puta sjajno intervenisao nakon šuteva Lengleta i Griezmanna i spasio svoju ekipu.

Miralem Pjanić je odigrao 83 minute u svom prvom startu u prvenstvu u dresu Barcelone.