La Liga
8

Athletic zasluženo slavio protiv rasterećenog Betisa

Nogometaši Athletica pobijedili su na svom terenu u okviru 34. kola La Lige ekipu Betisa rezultatom 2:1.

Gosti u utorak nisu igrali, ali su zahvaljujući rezultatima konkurencije i matematički potvrdili ostanak u ligi pa su u Bilbao doputovali bez ikakvog pritiska.

Domaći su to iskoristili i stvorili veliki broj prilika za postizanje gola u prvom poluvremenu, ali je odbrana Betisa na čelu sa golmanom Adanom zaslužna što su mreže mirovale.

Najbolju priliku propustio je Marcos kada je u 24. minuti uzdrmao stativu.

Ipak, Athletic do gola dolazi u 53. minuti, a strijelac je bio Aduriz iz penala.

Sedam minuta kasnije Muniain je udvostručio prednost uz malo sreće, a ubrzo je Betis preko Castra smanjio na 2:1.

Domaći su do kraja mogli do vrha napuniti mrežu Betisa da na golu gostiju nije stajao večeras sjajni Adan.

Athletic je nakon večerašnje pobjede prestigao Real Sociedad i sada je šestoplasirana ekipa La Lige, dok je Betis ostao na 15. mjestu.