La Liga
4

Athletic u Vigu srušio nemotivisanu Celtu

Nogometaši Athletica pobijedili su u Vigu u okviru 35. kola La Lige ekipu Celte rezultatom 3:0.

Gostima je danas bio olakšan posao jer je trener domaćih Berizzo prvotimce sačuvao za sudar s Manchesterom Unitedom u Evropskoj ligi.

Athletic je u prvom poluvremenu promašio nekoliko zaista sjajnih prilika, a posebno se istakao golman domaćih Alvarez.

Ipak, Garcia je deset minuta prije odlaska na odmor pogodio nakon gužve u šesnaestercu poslije izvedenog kornera.

Sličan nogomet viđen je i u nastavku, a očigledno se vidjelo da su domaći igrači mislima već u polufinalu Evropske lige.

Danas sjajni Garcia udvostručio je prednost na otvaranju drugog poluvremena, a Rico je na asistenciju Lekuea sedam minuta prije kraja meča postavio konačnih 0:3.

Atheltic je sa novom pobjedom prestigao Real Sociedad i sada je šestoplasirana ekipa La Lige, dok je Celta Vigo na 11. poziciji.