Španska Primera
0

Athletic Bilbao slavio protiv Seville 1:0

Utakmica između Athletic Bilbaoa i Seville u okviru 32. kola španske Primere završena je rezultatom 1:0. Stijelac odlučujućeg pogotka u 47. minuti bio je Fernando Llorente kada je glavom šutirao prema mreži protivnika.

Dobru igru na terenu su pružila oba tima. U prvom poluvremenu i jedni i drugi su imali nekoliko prilika, ali se na pauzu otišlo bez pogodaka. Llorente čije je gol bio presudan za današnji rezultat imao je sjajnu priliku u 28. minuti, ali je lopta pogodila prečku.

Sevilla je imala nekoliko prilika koje nisu bile prevelika prijetnja za gol domaćina, a ističe se ona u 79. minuti kada je Guarante pokušao izjednačiti iz slobodnog udarca. Na gotovo isti način je pokušao šutirati i nekoliko minuta kasnije, ali lopta nije završila u mreži Irazoza.