La Liga
8

Athletic Bilbao slavio protiv Malage, En Nesiry od junaka postao tragičar meča

U 25. kolu španske La Lige Athletic Bilbao je savladao Malagu nakon preokreta rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 13. minuti, a strijelac je bio En Nesiry. Dvadesetogodišnji Marokanac je sjajno reagovao nakon Lestienneovog ubačaja sa desne strane i iz prve sa desetak metara matirao Arrizabalagu.

Do kraja poluvremena domaćin je uspio preokrenuti. U 17. minuti Susaeta je poravnao rezultat, a San Jose je u 44. minuti pogodio za 2:1.

Potom je na scenu stupio En Nesiry, no umjesto junaka postao je tragičar meča. Najprije je u 61. minuti promašio penal, četiri minute kasnije je dobio žuti karton zbog namjernog udaranja protivnika laktom, a u 84. minuti je isključen jer je namjerno nagazio Arrizabalau po glavi.

Ranije danas Villarreal je Unalovim pogotkom iz 3. minute savladao Getafe rezultatom 1:0.