5

Athletic Bilbao savladao Malagu na San Mamesu

U 26. kolu španske La Lige Athletic Bilbao je savladao Malagu na San Mamesu s minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu bilo je mnoštvo uzbuđenja. Već u 2. minuti zaprijetili su gosti, ali je Jony sa desetak metara šutirao pored gola.

Dvije minute kasnije i Charles je propustio šansu kada je šutirao glavom iz neposredne blizin, ali je lopta ponovo otišla pored gola domaćeg golmana Iraizoza.

Potom je Bilbao propustio tri prilike do kraja prvog poluvremena. Lekue u 9., Susaeta u 23. i Alvarez su bili neprecizni i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu obje ekipe su prpustile po jednu priliku. Najprije je Llorente u 51. minuti šutirao pored stative gostujućeg gola, a potom je Williams šutirao u 65. minuti direktno u Kamenija.

Tri boda Athleticu donio je Garcia u 73. minuti kada je realizovao penal kojeg je skrivio Camacho igravši rukom u svom kaznenom prostoru.