Evropska liga, grupa L
0

Athletic Bilbao savladao Austriju Beč

Nogometaši Werdera i Athletic Bilbaa potvrdili su posvemašnju dominaciju u grupii L Evropske lige, te su upisali nove pobjede u 5. kolu.

U četvrtak je Werder na svom terenu pobijedio portugalski Nacional 4-1, dok je baskijska ekipa slavila u Beču protiv Austrije 3-0. Utakmica u Beču je imala polusatni prekid zbog divljanja domaćih navijača, koji su bili na rubu invazije na teren.

Nakon primljenog drugog pogotka, huligani Austrije su postajali sve razulareniji, te su probili dvoja ulazna vrata prema stadionu, s očiglednom namjerom da utrče na teren. Neki su u tome uspjeli, no na kraju su organi reda, ali i službenici kluba, uspjeli primiriti svoje navijače i utakmica je mogla biti nastavljena.

Prethodno je Athletic zabio prvi pogodak iz očiglednog zaleđa (Llorente u 19. minuti), a domaćinu je presudio Dominguez u 61. minuti udarcem koji se prvo odbio od grede u stativu, pa u mrežu, te novim pogotkom Llorentea u 84. minuti. Španski reprezentativni centarfor sa šest je postignutih golova u pet utakmica trenutno najbolji streijelac takmičenja.

Werder se poigravao s portugalskim Nacionalom i pobijedio na kraju 4-1. Šveđanin Marcus Rosenberg je postigao dva pogotka u razmaku od tri minute, a Werder je dodao gas i na kraju utakmice kada su zabili nova dva pogotka od 84. do 90. minute.

Možda i najljepši pogodak ogleda je onaj Nacionala u 61. minuti, kada je Micel iz slobodnog udarca pogodio bliži kut uhvativši domaćeg golmana na krivoj nozi.

Prolaz dalje su izborili Werder i Athletic.

Evropska liga, grupa L, 5. kolo: Werder - Nacional 4-1 (Rosenberg 31, 33, Martins 84, Marin 90 / Micael 61)

Austria Beč - Athletic Bilbao 0-3 (Llorente 19, 84, Dominguez 61)

1. Werder 5 4 1 0 14-6 13

2. Athletic 5 3 1 1 10-5 10

1. Nacional 5 0 2 3 6-11 2

2. Austria Beč 5 0 2 3 3-11 2