Slavlje nakon penala
90

Athletic Bilbao nakon 40 godina osvojio Kup kralja, tragičar finala je ofanzivac iz Srbije

N. K.
Nogometaši Athletic Bilbaa osvojili su Kup kralja nakon što su u finalu igranom na neutralnom terenu u Sevilli pred 58.000 gledatelja savladali Mallorcu nakon boljeg izvođenja penala s ukupnih 5:3.

Bilbao je tako stigao do čak 24. naslova Kupa kralja nakon što su posljednjih šest finala izgubili te je im je ovo prvo slavlje nakon 40 godina.

Igrači Mallorce su prvo došli u vodstvo u 21. minuti utakmice nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Athletica, kada je Dani Rodriguez je neodbranjivo pogodio za vodstvo.

Athletic je do zasluženog izjednačenja došao u 50. minuti kada je Nico Williams poslao sjajnu dubinsku loptu, a nju je iskoristio Oihan Sancet koji je bez problema savladao golmana Mallorce.

Poslije 90 minuta nismo dobili osvajača Kupa te je susret otišao u produžetke, a potom i do raspucavanja penala.

Svi izvođači Athletica, Raul Garcia, Muniain, Vesga i Berenguer su bili precizni.

S druge strane, kod Mallorce je promašio srbijanski ofanzivac Nemanja Radonjić koji je promašio čitav gol i tako postao pravi tragičar finala. Također, udarac Morlanesa je odbranio golman Athletica Agirrezabala za veliko slavlje Baska u jedan ujutro.