4

Athletic Bilbao i Osasuna podijelili bodove na San Mamesu

U devetom kolu španske La Lige Athletic Bilbao i Osasuna su podijelili bodove odigravši 1:1.

U veoma uzbudljivom susretu na San Mamesu prvu priliku imali su domaćini u 21. minuti kada je Mikel San Jose odlično šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali Nauzet Perez sjajno brani.

Gosti su prvi stigli do vodstva. Oriol Riera je nakon kornera glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Gorke Iraizoza.

Bilbao se ipak ekspresno vratio u igru. Samo pet minuta kasnije Sabin je centrirao, a Raul Garcia je u petercu gostiju najviši i glavom posprema loptu u mrežu za 1:1.

Gosti su u drugom poluvremenu mogli ponovo povesti, ali u 51. minuti Miguel De Las Cuevas iz odlične situacije sa desetak metara šutira pored gola.

Iskusni Aritz Aduriz je u 78. minuti odlično šutirao glavom, ali je Perez odličnom paradom spasio svoj gol. Perez je bio savladan samo tri minute kasnije, ali je Mikel Rico šutirao tik pored gola.

Posljednju priliku za promjenu rezultata imao je domaćin u 88. minuti, no Inaki Williams je bio neprecizan sa desetak metara.