La Liga
3

Atheltic Bilbao i Leganes ostvarili minimalne pobjede u gostima

Nogometaši Athletica iz Bilbaa pobijedili su na Municipal de Ipurua stadionu u okviru 2. kola La lige ekipu Eibara rezultatom 1:0.

Iako su domaći imali više od igre u prvom poluvremenu, Athletic je sedam minuta prije odlaska na odmor postigao, ispostavit će se, odlučujući gol. Strijelac je bio Aduriz na asistenciju Williamsa.

I u nastavku je Eibar bio bolji protivnik, ali nisu imali snage da postignu gol i spase se poraza.

Vrijedi istaći da je u 91. minuti Jordan isključen kod domaćih nakon dobijenog drugog žutog kartona.

Athletic sada ima četiri boda nakon prva dva kola, dok je Eibar osvojio jedan manje.

I Leganes je ostvario minimalnu pobjedu (0:1) na gostovanju kod Espanyola.

Strijelac odlučujućeg gola za goste bio je Mantovani u 27. minuti, koji je tako Leganesu donio drugi trijumf u prva dva kola La Lige. Espanyol je doživio dva poraza.