Posljednje kolo
3

Atalanta u direktnom dvoboju izbacila Ajax iz Lige prvaka

E. B.
Nogometaši Atalante su se pridružili Liverpoolu kao druga ekipa iz grupe D koja se plasirala u osminu finala Lige prvaka.

U posljednjem kolu Ajax je dočekao Atalantu i domaćina je u osminu finala vodila samo pobjeda, dok je gostima odgovarao remi ili pobjeda.

I dok su svi očekivali otvoren meč s mnoštvom pogodaka, to se nije desilo. Obje ekipe su igrale oprezno, a ključni detalj na susretu desio se u 79. minuti kada je Gravenberch dobio drugi žuti karton i Ajax je ostao sa deset igrača.

Atalanta je to iskoristila i nakon kontranapada u 85. minuti stigla do pobjede rezultatom 1:0 pogotkom rezerviste Muriela za veliko slavlje italijanske ekipe. Ajax će takmičenje nastaviti u Evropskoj ligi.

U drugom susretu ove grupe posljednjeplasirani Midtjylland je dočekao prvoplasirani Liverpool, a susret je završen podjelom bodova rezultatom 1:1.

Salah je doveo Liverpool u vodstvo u 1. minuti, a konačnih 1:1 je postavio Scholz iz penala u 62. minuti.

Grupa D

Ajax - Atalanta 0:1 (Muriel 85.) Midtjylland - Liverpool 1:1 (Scholz penal 62. - Salah 1.)