Premiership
15

Aston Villa na otvaranju 3. kola porazila Everton na svom terenu

K. H.
Ekipa Aston Ville upisala je pobjedu protiv Evertona u prvom meču 3. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0.

Ključni trenutak meča desio se u 21. minuti kada je Jota sjajno uposlio Wesleyja, a ovaj korpulentni napadač rutinski matira Pickforda i donosi prednost, a kasnije će se ispostaviti i pobjedu svojoj ekipi.

U drugom poluvremenu Everton je svim silama pokušao doći do poravnanja, ali pravi put do gola Heatona nisu uspjeli pronaći. Gostujući trener Da Silva u igru je ubacio Iwobija, Walcotta i Keana, no i tri svježa igrača u napadu nisu bila dovoljna da se probije izuzetno čvrsta odbrana Aston Ville.

Konačnih 2:0 postavio je El-Ghazi u 95. minuti kada je iskoristio dobar kontranapad svoje ekipe.

Everton nakon tri odigrane utakmice ima četiri osvojena boda, dok je Villa s ovom pobjedom stigla do prva tri boda.