Kvalifikacije za LP
7

Astana savladala Legiju, Aničić odigrao čitav susret, Grahovac posljednjih 10 minuta

U prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Prvaka Astana je savladala Legiju rezultatom 3:1.

Astana je dva pogotka postigla u finišu prvog poluvremena. Najprije je Kabananga pogodio u 36. minuti za 1:0, a potom i Maevskiy u 45. za 2:0.

Poljski predstavnik je do počasnog pogotka došao u 79. minuti kada je pogodio Sadiku, a konačnih 3:1 postavio je Twumasi u 90+3. minuti susreta.

U redovima Astane čitav susret na poziciji štopera je odigrao Marin Aničić, dok je Srđan Grahovac u igru ušao u 80. minuti umjesto Kleinheislera. Grahovac je imao veliku priliku u 90+1. minuti, ali je njegov šut zaustavio golman gostiju Malarz.