Šampion Kazahstana
3

Astana remijem protiv Spartaksa izborila 3. pretkolo Lige prvaka, novi nastupi Aničića i Grahovca

Aktuelni šampion Kazahsana Astana izborio je plasman u 3. pretkolo Lige prvaka nakon što je kod kuće remizirao protiv latvijskog Spartaksa (1:1) čime je sa ukupnih 2:1 prošao dalje.

Kazahstanski tim je u prvom meču slavio minimalnim rezultatom 1:0, a danas je morao strahovati do samog kraja pošto je Spartaksu za prolazak dalje trebao samo jedan gol.

Twumasi je u 59. minuti donio prednost Astani, ali su gosti preko Vardanjansa izjednačili u 72. minuti. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.

Svih 90 minuta za Astanu odigrao je povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Marin Aničić, a do 72. minute za Astanu je igrao i Srđan Grahovac.

Astana će u 3. pretkolu igrati protiv IFK Mariehamn ili Legije iz Varšave. Legia je u prvom meču u gostima slavila sa 3:0 i na pragu je plasmana u 3. pretkolo.