Uvjerljiv trijumf
20

Astana pregazila BATE i stigla na korak do plasmana u grupnu fazu Evropske lige

Nogometaši Astane pobijedili su u prvoj utakmici play-offa Evropske lige ekipu BATE-a uvjerljivim rezultatom 3:0 i tako stigli na korak do grupne faze drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Ekipa iz Kazahstana je u vodstvo stigla sredinom prvog poluvremena kada je Tomasov pogodio na asistenciju Sigurjonssona.

Minut prije odlaska na odmor bilo je 2:0. Logvinenko je iskoristio dodavanje Rukavine i udvostručio prednost Astane.

Pitanje pobjednika utakmice bilo je rješeno već u sedmoj minuti nastavka kada je Sigurjonsson iskoristio penal i postavio konačnih 3:0.

Inače, domaći igrači su promašili još nekoliko zaista dobrih prilika, a na kraju su uputili čak 22 šuta ka golmanu bjeloruske ekipe, koja je u trećem pretkolu izbacila Sarajevo.

Revanš se igra za sedam dana u Borisovu.