Otpisana zvijezda
10

Asensio podivljao tokom Realove utakmice, Ancelotti poručio: Imat ću na umu da je ljut

Asensio divljao na klupi (Foto: Screenshot)
Nogometaši Reala pobijedili su Mallorcu rezultatom 4:1 u petom kolu La Lige i došli do maksimalnog učinka u prvenstvu, a utakmicu u Madridu obilježio je i ofanzivac Marco Asensio.

Naime, trener Carlo Ancelotti je 26-godišnjeg Španca poslao na zagrijavanje u drugom poluvremenu i Asensio se nadao minutaži.

Međutim, s klupe su ulazili Nacho, Modrić, Camavinga i Carvajal pa za Asensija italijanski stručnjak nije pronašao prostora u ovoj utakmici.

Ovakva odluka je Asensija veoma naljutilo pa je šutnuo bocu s vodom i ljutito sjeo na klupu.

"Asensio je ljut jer ne igra? Slažem se s njim, imat ću to na umu", rekao je Ancelotti na konferenciji za medije nakon Realove pobjede.

Španac ove sezone ima samo 17 odigranih minuta kroz dva upisana nastupa za Real budući da Ancelotti očito ne računa na njega.

Zbog očajne minutaže Asensiju je upitan i odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar s reprezentacijom Španije.