ICC
49

Asensio i Bale strijelci za pobjedu Real Madrida protiv Rome, Musa bodrio Džeku

Real Madrid i Roma su odmjerili snage u okviru International Champions Cupa, a pobjeda je pripala Madriđanima rezultatom 2:1.

Real je bio bolji u prvom poluvremenu, a to pokazuju dva pogotka. Tim iz Madrida je poveo već u 2. minuti susreta golom Asensija kojeg je uposlio Bale. Već u 15. minuti je bilo 2:0 za Real, a asistenciju je upisao Carvajal. To je bio rezultat prvog dijela susreta.

Treneri obje ekipe su u nastavku napravili mnoštvo izmjena, ali je viđen još samo jedan pogodak i to u mreži Kraljeva. Vučica je uspjela samo ublažiti poraz zahvaljujući pogotku koji je postigao Strootman, a asistent je bio Schick.

Kapiten nogometne reprezentacije BiH i napadač Rome Edin Džeko igrao je do 72. minute kada ga je zamijenio Ante Ćorić. Recimo i da je s tribina stadiona MetLife utakmicu posmatralo 51.528 gledatelja među kojima je bio i bh. košarkaški reprezentativac i novi član Brooklyn Netsa Džanan Musa koji je bodrio sunarodnjaka Džeku.