Premiership
80

Arsenal u londonskom derbiju nadigrao Chelsea

Nogometaši Arsenala slavili su u londonskom derbiju protiv Chelseaja rezultatom 2:0.

Topnici su u susretu 23. kola engleskog Premiershipa bili znatno bolji i zasluženo su upisali tri boda.

Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Arsenal je u vodstvo doveo Alexandre Lacazette u 14. minuti, a potom je uz dosta sreće u 39. minuti Laurent Koscielny pogodio za konačnih 2:0.

Sokratis Papastathopoulos je želio šutirati sa ivice kaznenog prostora, ali je to učinio veoma loše, lopta je stigla do Francuza koji je promašio loptu glavom, ali je udario ramenom i ona je završila u samom uglu Arrizabalaginog gola.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta u redovima pobjedničke ekipe, a posao je odradio na vrhunskom nivou u oba smjera.