Premiership
12

Arsenal protiv West Hama stigao do prve pobjede u sezoni, Bournemouth i Everton remizirali

Arsenal - West Ham (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Arsenala pobijedili su na Emiratesu u okviru trećeg kola Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 3:1.

Obje ekipe su u prvenstvo ušle s dva poraza, a nakon današnje pobjede raspoloženje u kampu Arsenala sigurno će biti pozitivnije.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo po Topnike budući da je Arnautović na asistenciju Andersona u 25. minuti doveo Čekičare u vodstvo.

Samo pet minuta kasnije Monreal se dobro snašao u šesnaestercu gostiju i poravnao na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Arsenal je preokrenuo u 70. minuti kada je nakon još jedne gužve u šesnaestercu West Hama lopta pogodila Diopa te nesretno završila u mreži, dok je konačnih 3:1 u posljednjim trenucima utakmice postavio Welbeck.

Bournemouth i Everton su na Vitality stadionu odigrali neriješeno 2:2 u jednoj izuzetno uzbudljivoj utakmici.

Prvo poluvrijeme je okončano bez pogodaka, ali je Everton ostao s igračem manje nakon isključenja Richarlisona.

Ipak, Walcott je u 56. minuti doveo Everton u vodstvo, a šest minuta kasnije Smith dobija crveni karton pa je brojčano stanje na terenu bilo izjednačeno.

Keane je potom udvostručio prednost Evertona i mnogi su mislili da će Karamele osvojiti tri boda na ovom gostovanju.

Međutim, nisu domaći odustajali i u rasponu od samo četiri minute uspjeli su doći do izjednačenja. Pogodio je King iz penala i Ake za konačnih 2:2.

Povremeni bh. reprezentativac Asmir Begović branio je 90 minuta za domaću ekipu.

Rezultati:

Arsenal - West Ham 3:1 Bournemouth - Everton 2:2 Huddersfield - Cardiff 0:0 Southampton - Leicester 1:2