10/19 Zenit - Villarreal (Foto: EPA-EFE)
11/19 Zenit - Villarreal (Foto: EPA-EFE)
12/19 Zenit - Villarreal (Foto: EPA-EFE)
13/19 Zenit - Villarreal (Foto: EPA-EFE)
16/19 Sevilla - Slavia (Foto: EPA-EFE)
17/19 Sevilla - Slavia (Foto: EPA-EFE)
18/19 Sevilla - Slavia (Foto: EPA-EFE)
19/19 Sevilla - Slavia (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Arsenala poražena je od Rennesa u prvom meču osmine finala Evropske lige rezultatom 3:1, dok je meč između Eintrachta i Intera završen bez pogodaka.
Arsenal je odlično otvorio meč u Francuskoj i već u četvrtoj minuti stigli su u prednost. Iwobi je primio loptu na lijevoj strani, oštro je ubacio u kazneni prostor, a nakon što nije dirala nijednog igrača iznenadila je golmana Rennesa i završila u mreži za vodstvo Topnika od 1:0.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, a onda u 41. minuti Sokratis dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, a samo minutu nakon toga Bourigeaud razornim udarcem matira Cecha za 1:1.

U drugom poluvremenu Arsenal je dobro branio rezultat iz prvog poluvremena, a onda u 65. minuti Monreal postiže autogol, da bi konačnih 3:1 postavio Sarr u 88. minuti nakon sjajne kontre Rennesa.

Sead Kolašinac u igru je ušao u 79. minuti umjesto indisponiranog Aubameyanga, a igrao je na poziciji lijevog krila.

Sevilla je iznenađujuće remizirala na domaćem terenu protiv Slavije Prag rezultatom 2:2. Ben Yeeder je doveo domaće u vodstvo u prvoj minuti, Stoch je izjednačio u 25., ali je El Haddadi u 28. minuti vratio prednost domaćim. Ipak, u 39. minuti Kral je opet poravnao, ovaj put na 2:2, što je na kraju bio i konačni rezultat meča.

Villarreal je kao gost porazio Zenit u St. Petersburgu, a pogotke za španski tim postigli su Iborra, Moreno i Moorlanse, dok je jedini gol za Zenit postigao Azmoun.

Susret između Eintrachta i Intera završen je bez pogodaka, a najbolju priliku imali su gosti iz Italije u prvom poluvremenu kada je Brozović promašio penal.

Revanš susreti osmine finala Evropske lige se igraju za sedam dana.