Premiership
28

Arsenal napokon prikazao igru kakvu navijači žele, Leicester ugrozio Ligu prvaka

Ekipa Arsenala savladala je Norwich u meču 32. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:0, a pobjede su također upisali Everton te Newcastle.

Arsenal je u prvom poluvremenu u roku od samo četiri minute postigao dva pogotka, prvi preko Aubameyanga u 33. minuti kade je Gabonac oduzeo loptu gostujućem golmanu i pogodio za 1:0, a drugi u 37. minuti kada Xhaka pogađa za 2:0.

Do kraja meča još su Aubameyang i Soares pogađali za Topnike, a treba reći da je svih 90 minuta u ovom meču odigrao Sead Kolašinac.

Newcastle je kao gost ubjedljivo pobijedio Bournemouth rezultatom 4:1, a važnu pobjedu upisao je Everton koji je sa 2:1 savladao Leicester na svom terenu, čime su Lisice znatno ugrozile šanse da se naredne sezone plasiraju u Ligu prvaka.