0

Arsenal izgubio dva boda protiv Crystal Palacea na Emiratesu

U 34. kolu Premiershipa Arsenal je na svom Emiratesu remizirao protiv Crystal Palacea (1:1).

Arsenal nakon ovog remija ima vrlo loš učinak u posljednjih sedam mečeva u kojima su zabilježili samo dvije pobjede te tri remija i dva poraza. To je ukupno izgubljenih 12 bodova. Uzmemo li u obzir da im Leicester trenutno bježi 13 bodova s tim da Arsenal ima utakmicu manje, jasno se vidi gdje su Topnici izgubili bitku za titulu.

Protiv Palacea su poveli u sudijskoj nadoknadi prvog dijela preko Sancheza. Arsenal je nastavio sa dominacijom u drugom poluvremenu u kojem je uputio 14 udaraca prema golu za razliku od Palacea koji je skupio tri udarca. Ipak, pred kraj meča, u 81. minuti Bolasie pogađa za konačnih 1:1 i dovodi Arsenal u situaciju da se bori za treće mjesto koje direktno vodi u Ligu prvaka.