51

Arsenal i Manchester United se obrukali i ispali u ranoj fazi engleskog kupa

E. B.
Erik Ten Hag: Drugi uzastopni poraz Uniteda rezultatom 3:0 (Foto: EPA-EFE)
Arsenal i Manchester United su šokantno ispali već u osmini finala EFL Cupa, te su sada ostali samo u tri takmičenja - Premiershipu, Ligi prvaka i FA Cupu.

Arsenal je u londonskom derbiju poražen u gostima kod West Hama s ubjedljivih 3:1. Sve je krenulo po zlu za Artetinu ekipu već u 16. minuti kada je White postigao autogol, a potom su Kudus u 50. i Bowen u 60. minuti zapečatili njihovu sudbinu. Počasni pogodak je postigao Odegaard u 90+6. minuti susreta.

United je doživio drugi uzastopni poraz rezultatom 3:0. Nakon što ih je Manchester City savladao tim rezultatom u Premiershipu, isto je učinio sinoć i Newcastle.

Almiron je na Old Traffordu pogodio u 28. minuti, a potom i Hall u 36., dok je konačnih 3:0 postavio Willock u 60. minuti susreta.

Za razliku od Arsenala i Uniteda, svoj posao su obavili Liverpool koji je izbacio Bournemouth sa 2:1, Chelsea koji je savladao Blackburn sa 2:0, Fulham protiv Ipswicha (3:1), te Everton protiv Burnleya (3:0).