Premiership
0

Arsenal eurogolom u 97. minuti nakon spektakularnog preokreta pobijedio Bournemouth

E. B.
Reiss Nelson pogađa za 3:2 (Foto: Screenshot)
Nogometaši Arsenala su pobijedili Bournemouth u 26. kolu engleskog Premiershipa pogotkom u 97. minuti rezultatom 3:2.

Bournemouth je poveo bukvalno iz prvog napada na utakmici. Dango Ouattara je ubacio loptu u kazneni prostor, a Philip Billing je pogodio za 0:1 na semaforu.

Billing je tako postigao drugi najbrži gol u historiji Premiershipa. Billing je matirao Aarona Ramsdalea nakon devet sekundi i 11 stotinki.

Vlasnik najbržeg gola je Shane Long kojem je za pogodak trebalo samo 7.69 sekundi od početka susreta.

Kada je Marcos Senesi u 57. minuti pogodio za vodstvo Bounemoutha rezultatom 2:0, niko nije mogao ni vjerovati da će Arsenal na kraju susreta slaviti.

Thomas Partey je u 62. minuti smanjio na 2:1, a Ben White je u 70. pogodio za 2:2.

Susret je produžen šest minuta, a Arsenal je do pobjede stigao na samom kraju sedme minute sudijske nadoknade.

Nakon kornera lopta je došla do rezerviste Reissa Nelsona koji postiže eurogol za konačnih 3:2.

Arsenal je ovom pobjedom ostao na pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Manchester City.