11

Argentina u finalu Copa Americe

FENA
Nogometna reprezentacija Argentine plasirala se u finale Prvenstva Južne Amerike u Čileu.

Agentinici su u Concepcionu u drugom polufinalu sa 6:1 pobijedili Paragvaj.

U finalnom susretu Argentina će igrati protiv Čilea koje je dan ranije pobijedio Peru sa 2:1.

Argentinu je u 15. minuti u vodstvo doveo Marcos Rojo, Javier Pastore je povećao prednost u 27. minuti, a dva minuta prije kraja prvog poluvremena jedini gol za Paragvaj je postigao Lucas Barrios. U 47. i 53. minuti vodstvo Argentinca povećao je Angel di Maria, u 80. minuti se među strijelce upisao Sergio Agüero, a konačan rezultat tri minuta prije kraja je postavio je Gonzalo Higuain.

Prva zvijezda Argentinaca Lionel Messi nije se upisao u strijelce iako je bio jedan od najzaslužnijih za odličnu predstavu svoje reprezentacije.

Utakmica za treće mjesto između Perua i Paragvaja igrat će se u subotu, 3. jula, dok je finale Čile - Argentina na programu u nedjelju u Santiago de Chileu.

Čile će jurišati na na prvu titulu Copa Americe, dok su Argentinci slavili 14 puta.