0

Argentina svjetski prvak u futsalu, Rusima srebro, Iranu bronza

Argentina je novi svjetski prvak u futsalu nakon što je u finalu Svjetskog prvenstva rezultatom 5:4 savladala Rusiju u Caliju (Kolumbija). Treće mjesto pripalo je Iranu koji je pobijedio Portugal nakon penala.

Rusija je u polufinalu bila bolja od Irana, dok su Argentinci preko Portugala stigli do finalnog meča. Ovo je prvo zlato na svjetskim prvenstvima u historiji Argentine.

Rusi su poveli preko Lime u 16. minuti, ali je za samo 26 sekundi Argentina izjednačila preko Alamira Vaporakija da bi malo prije odlaska na odmor Cuzzolino iz kaznenog udarca sa 10 metara pogodio za 2:1.

Izjednačenje Rusima donosi Lima u 22. minuti, ali Brandi za 75 sekundi postiže dva gola za 4:2. Potom Constantino Vaporaki pogađa za 5:2. Liskov je smanjio na 5:3 u minut prije kraja, a onda i Lima na 5:4 samo 19 sekundi prije kraja. Međutim, Rusi nisu mogli više.

Iran je u susretu za treće mjesto slavio protiv Portugala nakon penala sa 4:3, dok je u regularnom dijelu meča bilo 2:2.

Ovo je bilo osmo svjetsko prvenstvo. Do sada je Brazil osvojio pet titula i Španija dvije.