Prijateljska
0

Argentina deklasirala Španiju

Svjetski nogometni prvaci, reprezentativci Španije, nisu se dobro proveli na gostovanju u Buenos Airesu, u prijateljskoj utakmici protiv domaće Argentine. Poraženi su s 4-1.

Izbornik "furije" Vicente del Bosque ostavio je na klupi na početku utakmice Ikera Casillasa, Xavija i Fernanda Torresa, a u sastavu nije bilo ni povrijeđenog Carlesa Puyola.

Opušteniji pristup Španci su skupo platili, a ponajprije to mogu zahvaliti golmanu Liverpoola Pepeu Reini koji je loše reagirao kod pogodaka Lionela Messija i Gonzala Higuaina, već u desetoj, odnosno 13. minuti. Vrhunac Reininih pogrešaka se dogodio u 34. minuti kada se poskliznuo i omogućio Carlosu Tevezu da dovede "gauče" u vodstvo 3-0.

Pred kraj utakmice je Fernando Llorente uspio smanjiti na 3-1, ali je u sudijskoj nadoknadi i četvrti gol u špansku mrežu, ovaj put Victora Valdesa, utrpao Sergio Agüero.

Prijateljska utakmica:

Argentina – Španija 4-1 (Messi 10, Higuain 13, Tevez 34, Agüero 90+1 / Llorente 84)