Afrički Kup nacija
0

Angola vodeća nakon pobjede nad Burkinom Faso

Angola - Burkina Faso
U drugoj utakmici 1. kola skupine B nogometnog Afričkog Kupa nacija, koje se igra u Ekvitorijalnoj Gvineji i Gabonu, Angola je s 2-1 slavila protiv Burkine Faso.

Na stadionu Malabo, u istoimenom gradu, Angola je pogocima Mateusa i Manucha Goncalvesa svladala Burkinu Faso čime je zasjela na vrh skupine B. Sva tri pogotka gledatelji su vidjeli u nastavku susreta.

Najprije je u 47. Mateus doveo Angolu u vodstvo, a svega 10-ak minuta kasnije Alain Traore poravnao je za Burkinu Faso na 1-1. Manucho postavlja konačnih 2-1 u 68. minuti utakmice, a s tim je rezultatom Angola, zbog gol-razlike, trenutno vodeća reprezentacija grupe B ispred Obale Bjelokosti.

Podsjetimo, Bjelokošćani su u ranije odigranom susretu s minimalnih 1-0 (Drogba) bili bolji od Sudana.

Afrički Kup nacija, 1. kolo, skupina B:

Obala Bjelokosti - Sudan 1-0 (Drogba 39) Angola - Burkina Faso 2-1 (Mateus 47, Manucho 68 / Traore 57)

Redoslijed: 1. Angola 3, 2. Obala bjelokosti 3, 3. Burkina Faso 0, 4. Sudan 0