Azzurri izjednačili
93

Amaterska reakcija odbrane Zmajeva: Insignea se ovako ne smije ostavljati samog

Nogometaši Italije poravnali su rezultat na 1:1 u susretu 4. kola kvalifikacija za Euro 2020. godine.

Zmajevi su poveli u 32. minuti kada je nakon sjajnog kontranapada lopta stigla do Višće na desnoj strani, a on je u petercu promašio Džeku kojem nije bilo teško postići vodeći pogodak.

Nakon vodstva Zmajeva Azzurri su krenuli svim silama u napad i konstantno su bili pred Šehićevim golom.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, Italija je stigla do izjednačenja.

Korner sa desne strane izvodio je Federico Bernardeschi, odbrana Zmajeva je ostavila Lorenza Insignea samog na ivici kaznenog prostora. Nogometaš Juventusa je to sjajno uočio i poslao loptu najboljem igraču Napolija koji je iz voleja zakucao za 1:1.