190

Aktuelni šampion položio oružje na Piroti, Kouadio čovjek odluke

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Fudbaleri Travnika priredili su veliko iznenađenje porazivši u drugom kolu tim Sarajeva rezultatom 1:0 na svojoj Piroti.

Igrač odluke bio je posuđeni igrač Sarajeva Kouadio koji je Oštrakovića matirao u sudijskoj nadoknadi vremena.

Meč je počeo minutom šutnje za prerano preminulog kapitena Travnika Elvedina Varupu, a navijači domaćeg tima na travnjaku Pirote iscrtali su broj tri koji je Varupa nosio na leđima.

Gostujući igrači su bolje počeli utakmicu zaprijetivši preko Okića i Benke, da bi u 20. minuti dobru priliku propustio Kouadio nakon greške Oštrakovića.

Potom su ponovo prijetili Okić i Benko, dok su dobre prilike propustili Velkoski i Stojčev.

U nastavku je prvu priliku propustio domaći tim, a goste je odličnom intervencijom spasio Stepanov. U 77. minuti nadomak pogotku je Puzigaća, ali ni on se nije proslavio. Kazna je uslijedila u samom finišu kada je Kouadio postavio konačnih 1:0.