0

Afričke kvalifikacije za SP: Alžir i Tunis također osigurali završnu fazu

Nakon Egipta, Obale Bjelokosti i Etiopije, Alžir i Tunis postali su novi učesnici trećeg, ujedno i završnog kruga afričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine.

Tunis je u sklopu 5. kola grupe remizirao na gostovanju kod Ekvitorijalne Gvineje i samo potvrdio svoje mjesto u posljednjem kolu kvalifikacija. Oba pogotka na utakmici postignuta su s bijele tačke, po jedan u svakom poluvremenu. Domaćine je u vodstvo doveo Juvenal u 36. minuti, dok je Darragi u 64. osigurao Tunisu prvo mjesto u grupi.

Alžir je prvo mjesto u grupi osvojio zahvaljujući gostujućoj pobjedi u Ruandi, te kiksom Malija pred svojim navijačima protiv Benina. Alžiru je tri boda osigurao Taider u 52. minuti susreta.

Iako je bio veliki favorit protiv Benina, Mali je kod kuće odigrao tek 2-2, te osvojenim bodom izgubio sve šanse za osvajanje grupe. Gosti su pogocima Sessegnona i Omotoyossija dva puta vodili, no Samassa i Diabate su u oba navrata vraćali Mali u igru. Imao je Mali nakon izjednačenja otprilike 25 minuta da postigne pobjednički pogodak, međutim nije.