ZOI, brzo klizanje
0

Na 500 metara Koreji i žensko zlato

Lee Sang-Hwa, korejska brza klizačica, iznenađujuće je osvojila zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru, u disciplini 500 metara...

Nadmašila je favoritkinju, Njemicu Jenny Wolf, za svega pet stotinki sekunde računajući obje utrke. Wolf, svjetska rekorderka u disciplini s vremenom 37.00, ostvarila je najbolje vrijeme druge utrke (37.838), ali zaostatak iz prve vožnje za Korejkom, koji je iznosio šest stotinki sekunde, nije uspjela nadoknaditi.

Treće mjesto pripalo je drugoj velikoj favoritkinji, Kineskinji Wang Beixing. Wang i Wolf pobijedile su u svih osam dosadašnjih utrka sezone u Svjetskom kupu.

Korejci su zlato u istoj disciplini osvojili u ponedjeljak, kada je u muškoj utrci slavio Mo Tae-Bum.