Marko Rudić nosilac bh. zastave na zatvaranju ZOI

FENA
Marko Rudić
Marko Rudić
Utrkom muškog slaloma, u kojem je nastupio bh. skijaš Marko Rudić, bosanskohercegovački olimpijski tim završio je takmičenje na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru.

Petero bh. predstavnika ostvarilo je očekivane rezultate, a najbolji plasman imao je Rudić u slalomu, u kojem je zauzeo 36. mjesto.

Stoga je Olimpijski komitet BiH odlučio da Rudić dobije ulogu nosioca državne zastave Bosne i Hercegovine na ceremoniji zatvaranja OI.

Rudić je nastupio i u veleslalomu i zauzeo 58. mjesto.

Pored Rudića, Bosnu i Hercegovinu su u alpskom skijanju predstavljale Žana Novaković i Maja Klepić.

Novaković je u slalomu zauzela 40., a u veleslalomu 41. mjesto, dok je Maja Klepić u veleslalomu bila 52., a utrku slaloma nije završila.

U nordijskom skijanju BiH su predstavljali Tanja Karišik i Mladen Plakalović.

Karišik je u skijaškom trčanju na 10 km slobodnim stilom osvojila 72. mjesto, dok je u biatlonu 7,5 km sprint bila posljednja, 88.

Plakalović je u trčanju 15 km slobodnim stilom osvojio 78. mjesto.

Ceremonija zatvaranja ZOI u Vancouveru bit će održana na stadionu BC Place u 17.30 sati po lokalnom vremenu (02.30 po srednjoevropskom).

Prije toga bit će održana utrka skijaša trkača na 50 km masovni start (klasični stil) i finale hokejaškog turnira za muškarce između SAD-a i Kanade.