sport
0

Londonski maraton: Pobjede Martina Lela i Paule Radcliffe

NINA
Svjetska rekorderka u maratonu Paula Radcliffe trijumfirala je danas u najtežoj atletskoj disciplini u Londonu, dok je prvo mjesto u konkurenciji atletičara osvojio bivši prvak svijeta u polumaratonu, Kenijac Martin Lel.

Britanska atletičarka, koja na Olimpijskim igrama u Atini nije uspela osvojiti medalju ni u maratonu, ni na 10.000 metara, danas je trčala izvanredno i ostvarila je odlično vrijeme od dva sata, 17 minuta i 42 sekunde. To je bilo treće najbolje vrijeme u historiji ženskog maratona.

Rekord koji drži Radcliffe iznosi 2:15,25, a 31-godišnja Britanka je u Chicagu maratonsku stazu pretrčala za dva sata, 17 minuta i 18 sekundi. Da je danas imala jače rivalke, vjerojatno bi oborila vlastiti svjetski rekord. Za pobjedu na današnjem maratonu, Radcliffe je dobila ukupno 325.000 dolara.

U konkurenciji muškaraca Lel je priredio iznenađenje pobijedivši aktualnog prvaka svijeta u ovoj disciplini, Marokanca Jaouada Ghariba.

Bivši prvak svijeta u polumaratonu stazu je pretrčao za dva sata, sedam minuta i 26 sekundi.