Atletika, EP
0

Lemaitre sjajnim finišem do zlata na 200 metara

Francuski sprinter Christophe Lemaitre zlatnoj medalji na 100 metara dodao je i onu na dvostruko dužoj dionici na Europskom atletskom prvenstvu u Barceloni.

Utrka na 200 metara za atletičare bila je šlager dosadašnjeg dijela četvrtog dana Europskog prvenstva. Nakon sporog starta, Lemaitre je u zadnjim metrima utrke sjajno finiširao, te je za jednu stotinku brže (20.37) prošao ciljnu ravninu od Britanca Christiana Malcolma (20.38). Tako je Lemaitre postao prvi Francuz, a ukupno sedmi atletičar koji je na europskim prvenstvima osvojio ''double'', odnosno pobijedio i na 100 i na 200 metara.

"U zavoju sam pokušao dati sve od sebe, a u zadnjim metrima sam se kockao. Borio sam se do kraja, isplatilo se", izjavio je za francusku televiziju 20-godišnji Lemaitre, bivši svjetski juniorski prvak na 200 metara.

"Frustriran sam, bio sam tako blizu zlata", rekao je, pak, Britanac Malcolm.