NBA liga
0

Washington i dalje jedini bez pobjede

Košarkaši San Antonia su rutinski došli do osme pobjede ove sezone u NBA ligi (omjer 8-2) tako što su na domaćem parketu, sa 126-100, pobijedili gosta iz Denvera.

Prije tog uspjeha Spursa, na Zapadu je do osme pobjede došao Memphis (omjer 8-1) koji je na gostovanju pobijedio Charlotte 94-87. Uz te dvije ekipe, osam pobjeda još jedino ima Miami (omjer 8-3), a aktuelni prvaci su ove večeri bili bolji od Phoenixa u gostima 97-88.

To su tri najbolje ekipe, a najslabiji ove sezone je Washington koji i dalje, kao jedini, nema pobjedu. Ove subote je Washington osmi put igrao i osmi put izgubio utakmicu. Utah je slavila u glavnom američkom gradu 83-76, a igračima iz Salt Lake Cityja je to bila tek druga pobjeda na osmom ovosezonskom gostovanju. Najbolji je igrač Utaha bio Al Jefferson sa 21 poenom i 13 skokova.

San Antonio je, dakle, pobijedio s lakih 1260-100 Denver u utakmici gdje su domaći košarkaši u tri od četiri četvrtine ubacivali 30 poena i više. Šest je, pak, Spursa bilo dvoznamenkasto, a najviše je poena ubacio Manu Ginobili (20).

Miami je nakon poluvremena imao 52-52 kod Phoenixa, ali je u nastavku slomio sastav iz Arizone koji je opet predvodio Slovenac Goran Dragič (12 poena, pet skokova i osam asista). S druge strane je ipak jače odzvonilo 24 poena i devet skokova Chrisa Bosha, te 21 poen i sedam skokova LeBrona Jamesa.

Poput odličnog organizatora igre u posljednje vrijeme igra Marc Gasol. Sjajni španski košarkaš opet je bio najjači adut Memphisa koji je u gostima pobijedio Charlotte 94-87. Ubacio je Gasol 12 poena uz devet skokova i čak sedam asistencija. Čak dvadeset asistencija je upisao Rajon Rondo u pobjedi Bostona 107-89 protiv Toronta.

Ruku je povrijedio najbolji igrač Clevelanda Kyrie Irving u porazu od Dallasa (95-103), dok su uz 26 poena i deset skokova Blakea Griffina LA Clippersi pobijedili Chicago 101-80.

NBA liga, subota:

Boston - Toronto 107-89 (Rondo 6p, 20a, Pierce 19p, 6s / Calderon 10p, 9a) Washington - Utah 76-83 (Crawford 20p, 8a / Jeffersomn 21p, 13s, Williams 12p, 5s, 6a) Cleveland - Dallas 95-103 (Irving 26p / O.J. Mayo 19p, 3s, Kaman 15p, 8s) Charlotte - Memphis 87-94 (Walker 17p, 5s, 8a / Gasol 12p, 9s, 7a, Conley 20p, 4s) San Antonio - Denver 126-100 (Blair 19p, 8s, 3a, Ginobili 20p, 4a / Gallinari 15p, 7s) Milwaukee - New Orleans 117-113 (Ellis 22p, 3s, 9a, Jennings 22p, 9a / Davis 28p, 11s) LA Clippers - Chicago 101-80 (Griffin 26p, 10s, Crawford 22p / Boozer 22p, 12s) Phoenix - Miami 88-97 (Dragič 12p, 5s, 8a / Bosh 24p, 9s, 3a, James 21p, 7s, 3a)