52

Velika pobjeda Spars Realwaya u dramatičnoj utakmici protiv Novog Pazara

E. B.
(Foto: D. Ć./Klix.ba)
Košarkaši Spars Realwaya su u 20. kolu ABA 2 lige u dramatičnom susretu savladali Novi Pazar rezultatom 84:78.
Gosti iz Srbije su prvu četvrtinu u dvorani "Novo Sarajevo" riješili u svoju korist rezultatom 22:19, no Spars Realway je do kraja poluvremena odigrao sjajno i na odmor otišao s prednošću 49:37.

Treća dionica igre je u potpunosti pripala Novom Pazaru koji je u posljednjih deset minuta ušao s prednošću 62:60.

U posljednjoj četvrtini viđena je velika borba, a Sparsi su uspjeli na kraju slaviti u penal-završnici rezultatom 84:78.

[RELATED]200227186[/RELATED]

Ovo je velika pobjeda za sarajevsku ekipu u borbi za opstanak s obzirom da je stigao do skora 7-13 koji ima i Novi Pazar. Trenutno je posljednjeplasirani Dynamic s omjerom 7-12, a njihov duel protiv MZT-a je u toku.