NBA
1

Triple-double sjajnog Jamesa u pobjedi Clevelanda protiv Milwaukeeja

Ekipa Clevelanda upisala je 41. pobjedu u ovoj NBA sezoni, a oni su u svojoj Quicken Loans Areni savladali Milwaukee rezultatom 124:117.

Rezultat je prvu i drugu četvrtinu gotovo sve vrijeme bio u egalu, a najveća razlika napravljena je pred kraj prvog poluvremena kada Cavsi dolaze do sedam poena prednosti. Bilo je 64:57.

Cleveland je i u trećoj dionici kontrolisao stečenu prednost, a pitanje pobjednika odlučeno je početkom posljednje četvrtine kada Cavsi dolaze do dvocifrene prednosti zahvaljujući kojoj su meč mirno priveli kraju.

Najefikasniji igrač meča bio je LeBron James koji je susret završio sa 40 ubačenih poena, a pored toga je triple-double učinku dodao deset asistencija i 12 skokova. U poraženoj ekipi, Antetokounmpo je postigao 37 poena, a dodao je pet asistencija i 11 skokova.

Aktuelni prvak Golden State bez svojih najvećih zvijezda poražen je na gostovanju kod San Antonija rezultatom 89:75, a sjajan meč odigrale su ekipe Miamija i Denvera u kojem je bolji bio domaći tim rezultatom 149:141. Domaće je do pobjede nosio Olynyk sa 30 poena, dok je u Denveru najviše poena ubacio Nikola Jokić (28), a Srbijanac je imao i 11 skokova.

Ostali rezultati:

Indiana - LA Lakersi 110:100 Philadelphia - Charlotte 108:94

Brooklyn - Memphis 118:115 New York - Chicago 110:92 Sacramento - Detroit 90:106