NBA liga
6

Thompson i Warriorsi održali lekciju Nuggetsima, Dončić i Vučević blistali

Thompson u akciji (Foto: NBA)
Košarkaši Golden State Warriorsa deklasirali su Denver kod kuće rezultatom 122:105 i sada imaju skor 45-20, dok su Nuggetsi na 43 pobjede i 22 poraza.

Warriorsi su pred bučnom publikom u Oracle Areni počeli motivisano, a u odbrani su bili posebno impresivni pa su Nuggetsi gubili lopte i nisu imali nikakvog rješenja ni načina da dođu do koša domaćih.

Meč se prelomio pred kraj prvog poluvremena, kojeg su Warriorsi završili serijom 14:0 te su vodili 67:50 uoči odlaska na odmor.

Briljirao je Klay Thompson sa 39 poena i četiri asistencije, a Kevin Durant je upisao 26 poena.

S druge strane, Nikola Jokić je meč završio sa 16 poena, šest skokova, četiri asistencije, četiri ukradene lopte.

Košarkaši Orlando Magica pobijedili su kod kuće Dallas Maverickse rezultatom 111:106 i tako došli do 31. pobjede, uz 36 poraza, dok Teksašani na drugoj strani imaju skor 27-38.

Magic je mnogo lakše stigao do trijumfa nego što konačni rezultat govori i imali su 17 poena prednosti na nešto manje od osam minuta do kraja, kada je utakmici bila praktično i riješena.

Najbolji igrač bio je Nikola Vučević sa 20 poena, 13 skokova, šest asistencija i dvije blokada, a najefikasniji Ross sa 22 poena.

Luka Dončić je predvodio Mavse sa 24 poena, osam skokova i pet asistencija.

Rezultati:

Orlando Magic - Dallas Mavericks 111:106 Miami Heat - Cleveland Cavaliers 126:110 Charlotte Hornets - Washington Wizards 112:111 Chicago Bulls - Detroit Pistons 104:112

Houston Rockets - Philadelphia 76ers 107:91 Memphis Grizzlies - Utah Jazz 114:104 New Orleans Pelicans - Toronto Raptors 104:127 Golden State Warriors - Denver Nuggets 122:105 LA Clippers - Oklahoma City Thunder 118:110