Košarka
76

Teletović postigao 25 poena u porazu Phoenixa od Houstona

Mirza Teletović (Foto: Phoenix Suns)
Bh. košarkaš Mirza Teletović sinoć je odigrao sjajno protiv Houston Rocketsa, ali to ipak nije bilo dovoljno da njegovi Phoenix Sunsi izbjegnu poraz.

Phoenix je bio bolji u prvoj četvrtini koju je dobio rezultatom 24:21, a u drugoj je došlo do preokreta. Rocketsi su postigli 35 poena, dok su Sunsi ostali na 21. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 56:45 u korist Houstona.

U trećoj četvrtini su košarkaši Houstona ubacili 25 poena, pet više od protivničke ekipe. Posljednji period igre bio je izjednačen sa 35 poena postignutih na obje strane. Na kraju su Rocketsi slavili pobjedu sa zasluženih 116:100.

Bh. košarkaš Mirza Teletović igrao je odlično nešto više od 34 minute, postigao je 25 poena te upisao jedan ofanzivni i sedam defanzivnih skokova. Dodao je dvije asistencije i najefikasniji je u ekipi Phoenixa.

Houston je do pobjede predvodio James Harden sa 27 poena.