81

Teletović nastavlja sjajne partije, 19 poena u novom porazu Phoenixa

Piše: S. H.
Mirza Teletović (Foto: Arhiv/AFP)
Phoenix Sunsi zabilježili su novi poraz, ovaj put kao gosti od Indiana Pacersa rezultatom 116:97. Ipak, sjajnu partiju za Sunse pružio je kapiten naše košarkaške reprezentacije Mirza Teletović koji je ubacio 19 poena.

Indianu je do pobjede predvodio Paul George sa 21 poenom, a pridružio mu se i Hill sa 20 ubačenih poena. Nešto brži tempo koji su imali tokom cijele utakmice Pacersi su krunisali pobjedom.

Sunsi su se držali u utakmici sve do posljednje četvrtine, gdje su uoči odlučujućeg posljednjeg perioda imali samo četiri poena zaostatka. Međutim, u posljednjoj četvrtini Pacersi su odigrali sjajno postigavši 36 poena, naspram 21 poena Sunsa.

Booker i Teletović bili su najefikasniji kod poražene ekipe, sa po 19 ubačenih poena. Kapiten naše reprezentacije je imao i sjajnu minutažu, odigravši nešto manje od 30 minuta, a imao je i dobar učinak za tri poena, gdje je iz osam pokušaja ubacio pet trojki. Osim toga, imao je i dvije asistencije i pet skokova.

Phoenix Sunsi narednu utakmicu igraju u petak protiv ekipe Boston Celticsa.