Teletović iz sedam pokušaja pogodio tek dvije trojke u novom porazu Phoenixa

Piše: S. H.
(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Košarkaši Phoenix Sunsa zabilježili su novi poraz, a ovaj put na domaćem terenu od ekipe Toronto Raptorsa rezultatom 104:97.

Velike oscilacije u igri ponovo su koštale Sunse novog poraza. Iako su meč dobro otvorili i prvu četvrtinu riješili u svoju korist 32:28, neshvatljiv pad desio se u drugoj četvrtini. Košarkaši Phoenixa ubacili su tek 13 poena naspram 24 poena Toronta.

Posljednje dvije četvrtine završile su neriješeno, identičnim rezultatom 26:26. Zbog toga je play off za Sunse sve dalji, a trenutno zauzimaju 13. poziciju zapadne konferencije.

Toronto su do pobjede predvodili sjajni Kyle Lowry koji je ubacio 26 poena, i DeMar DeRozan sa 22 poena.

Dva najefikasnija igrača utakmice bili su Phoenixovi Markieff Morris sa 30 i Booker sa 27 postignutih poena. Lošu košarkašku noć iza sebe imao je Mirza Teletović koji je za nešto više od 24 minute postigao tek šest poena. Iz sedam pokušaja pogodio je tek dvije trojke, uz dva defanzivna skoka.